איך לבחור אינטרקום לבניין

מתלבטים אם להתקין מערכת אינטרקום חדשה בביתכם או במשרד שלכם? מה שבטוח הוא שזהו צעד נבון, ואף הבסיסי ביותר לצורך בקרת כניסה והגנה על היקר לכם. מערכות אינטרקום לבניין הן הדרך היעילה ביותר לאבטח נכס מפני כניסה בלתי מורשית.

האינטרקום מהווה רכיב הכרחי במערך ההגנה על משפחתכם, כמו תכולת המבנה שלכם – כעת תוכלו לדבר עם האדם שמגיע אל הדלת לפני שאתם פותחים אותה ועם דגמים חדשים יותר, גם לראות אותם כשאתם נמצאים במיקום מרוחק. עם חמישה סוגים שונים של טכנולוגיות המפעילות מערכות אינטרקום, יש לכם מגוון אפשרויות רחב.

אינטרקום חוטי

אפשרות האינטרקום הנפוצה ביותר היא אינטרקום חוטי. אינטרקום מסוג זה פועל על-ידי מתן אפשרות לתקשר עם מישהו בדלת הכניסה על ידי לחיצה על כפתור "דיבור".

יתכן כי מחירה יהיה גבוהה יותר. אות השמע במכשיר זה פועל היטב, מה שהופך את התקשורת להרבה יותר ברורה ואתם יכולים לדאוג פחות לגבי הפרעות בתקשורת. אם אתם בדיוק בונים את ביתכם, זה יכול להיות פשוט יותר להקים יחידה קווית. בדקו זאת עם קבלן הבנייה שלכם.

אינטרקום אל-חוטי (יחידה אלחוטית)

יחידת אינטרקום אל-חוטית היא טכנולוגיה חדשה לעומת מערכת אינטרקום החוטית הוותיקה והמוכרת. האינטרקום האלחוטי משתמש בסוג אחר של תדר רדיו ולרוב פחות יקר מאפשרויות אחרות. להתקן זה אין צורך בהתקנה, מה שאומר שאתם יכולים להשתמש בו היישר מהקופסה.

כדאי לוודא מידי פעם שהסוללה מלאה ולשים לב לטווח של היחידה האלחוטית על מנת לעשות בה שימוש אופטימלי.

וידאו אינטרקום

אפשרות נוספת היא אינטרקום-וידאו. מתאים במיוחד עבור בתים שרוצים את האפשרות לראות מבקר שנמצא בדלת לפני מענה.

באפשרותכם גם להתקין טכנולוגיית בית חכם שתאפשר לכם לשלב מצלמת HD באינטרקום שלכם. תוכלו לחבר את המכשיר שלכם לאינטרנט וכך גם להשתמש באפליקצייה יעודית לטלפון החכם שלכם, באמצעותו תוכלו לראות את המתרחש גם כשאינכם בבית.

אפשר גם להשתמש בטלפון חכם או בטאבלט כדי לבצע נעילה של דלת הכניסה, לכבות את האורות ולהתחבר להתקנים נוספים בבית התומכים בתקשורת IP. יש צורך בחיבור אינטרנט עם פס רחב לתקשורת איכותית.

אינטרקום מבוסס על מערכת החשמל

ישנו גם אינטרקום אותו אפשר לשלב במערכת החשמל שלכם. זוהי אפשרות חסכנית נוספת עבור מערכת אינטרקום באמצעותה אתם יכולים לנהל שיחה עם האורחים בדלת הכניסה שלכם. קל להתקין ולתחזק אותו, אך אפשרויות אחרות מציעות איכות שמע טובה יותר.

יחידת אינטרקום כניסה אוטומטית לשער

יש לכם מבקרים רבים ואתם אינכם מעוניינים להפסיק את מה שאתם עושים כדי להכניסם? עכשיו אתם יכולים להשתמש באינטרקום הכניסה האוטומטי לשער כדי לאפשר לאנשים להיכנס דרך השער שלכם מבלי להיות נוכחים פיזית. פשוט לוחצים על כפתור כדי להכניס אותם. אם יש ביחידה המותקנת מצלמה, תוכלו גם לראות את מי נמצא בשער.

עם אינטרקום IP איכותי ונוח, תוכלו לראות, לדבר ולפתוח כניסה למבקר מתוך הבית, המשרד או הבניין שלכם.

כל בחירה שתעשו, חשוב לברר עם ספק האינטרקום לגבי לגבי שירותי ייעוץ, תמיכה טכנית ההתקנה במבנה שלכם טרם ביצוע הרכישה. ישנן חברות גדולות, מקצועיות וותיקות המתמחות באספקת שירותים אלו.

אינטרקום מחירים

מחירי אינטרקום לבניין נעים בין 800 ל-3,800 שקלים, תלוי במפרט הטכני והגדרת דרישות הלקוח. אינטרקום דיגיטלי חדש מספק מגוון יכולות מתקדמות בהן מומלץ להשקיע כגון צילומי מסך של יחידת המוניטור הפנימית בעת הצורך, חיבור לטלפון חכם לגישה מרחוק, מצלמה עם ראיית לילה, חיישן קרבה, קורא כרטיסי זיהוי ועוד. לעומת זאת, אם הצרכים שלכם בסיסיים יותר, באפשרותכם לרכוש דגם פשוט הכולל יחידה חיצונית משולבת לחצן/י קריאה, מיקרופון ושופרפת ליחידת הפנים.

מחירים אלו אינם כוללים שירות התקנה. יש לבקש הצעת מחיר המותאמת למבנה – מקום המגורים או המשרד בו תתקינו את ה-Intercom.

שתפו את המאמר עם קישור מקוצר: https://bit.ly/3xXeBSs